Borniak . Logo

nejčastější dotazy

Udírny dodáváme kvalitně zabalené v neporušené kartonové krabici k tomuto účelu vyrobené. Nemusíte mít tedy strach, že by k vám dorazil poškozený výrobek. Každá udírna má své vlastní výrobní číslo, které slouží k identifikaci při případném servisu, který je v ČR zajištěný .

 Udírny se neustále vyvíjí a náhradní díly se neustále mění, nekupujte starší nebo levnější udírny v zahraničí nebo bazarů z důvodu budoucích servisních oprav. Servis a veškeré reklamace řešíme pouze u udíren zakoupených u výhradního dovozce a autorizovaných prodejců v České republice dle výrobního čísla a originálního servisního listu. Pro Českou Republiku jsou na zakázku vyráběny udírny Ceny jsou uvedeny na stránkách www.udime-grilujeme.cz.

Generátor kouře, který je součástí udírny, má ohřívač 110W, který může zahřát zařízení na 40°C. Adaptér ZW-01 umožňuje snížit teplotu na podmínky studeného uzení, v důsledku čehož získáváme v komoře teplotu vyšší o 1-2oC než je atmosférická. Adaptér připevníme ke generátoru a spojíme trubkou Spiro s komorou. Délka trubky přivádějící kouř by měla být v rozmezí 1,2-2 m.

Správného fungování udírny dosahujeme i při minusových teplotách. Na stabilitu teploty má vliv mnoho činitelů, např. množství obsahu udírny, vítr a atmosférická teplota.

Jedno naplnění generátoru stačí na 6-8 hodin uzení. V současné době máme šest druhů uzenářských štěpek. Používejte pouze originální štěpku.

Elektrické vedení není vodotěsné.

Specializujeme se na výrobu udíren pro domácí použití, vzhledem k tomu nevyrábíme větší modely.

Do modelu – 150 můžeme umístit více než ca 20 kg masa, cca 12 kg klobás, cca 20 ryb.
Do modelu – 70 můžeme umístit více až 10 kg masa, cca 8 kg klobás, cca 10 ryb.

Při atmosférické teplotě 10°C může samotný generátor roztopit komoru až na 40°C.

Každý hák na ryby vkládáme zevnitř ryby tak, aby přívěsek prošel ústním otvorem. V závislosti na háku propíchneme ostří z obou stran hřbetu, protáhneme ho kolem hřbetu nebo propíchneme v blízkosti hřbetu.

Ano, za tímto účelem kontaktujte přímo prodejce.

Udírna je určena k venkovnímu použití. Nikdy ji připojujte bezprostředně do komína nebo ke kouřovému odtahu. Vynucený tah vzduchu může způsobit vznícení štěpků. Pro odtah kouře z udírny výš nebo do jiného místa lze použít okap, který bude natahovat kouř, který se volně dostává z komory.

Vždy mějte po ruce návod.

Ano, v jednom zařízení lze udit ryby, sýry nebo uzeninu.
Pouze je nutné rozdělit uzení na jednotlivé typy náplní.

Generátor kouře GD-01 je určen pro užívání výhradně štěpek 3×3 mm.

Lze mísit štěpky různého druhu. Díky tomu můžeme vytvářet originální uzená masa s neopakovatelnou barvou a aroma. Jalovec lze přihodit přímo na ohřívač generátoru kouře. Nejlépe na začátku uzení, před zvýšením teploty tak, aby kouř volně pronikal do masa.

Vše, co udíme, musí být osušeno, tehdy kouřové složky pronikají do masa a barva se krásně usazuje na povrchu výrobků. Vysoušeč slouží k urychlení procesu vysoušení výrobků po vytažení z nálevu. Místo vysoušení výrobku po 24 h v chladném a vzdušném místě urychlíme tento proces pomocí vysoušeče na 3-4 h. Vysoušeč instalujeme v místě generátoru kouře. Na termostatu nastavíme teplotu 30°C a otevřeme krb pro plný průchod vzduchu.

Prodejci udíren Borniak ČR!