Uzenářské štěpky a koření

 

ŠtěpkaDruh uzenářských štěpek má zásadní vliv na chuť, vůni a barvu výrobků, které udíme. Jsou jako koření - v závislosti na druhu dřeva, z jakého byly vyrobeny, se jedny hodí spíše k rybám, jiné k vepřovému a další pak k drůbeži.

Největší zábavou je mísení různých štěpek, díky čemuž vytváříme vlastní receptury. Pamatujme však na jedno - musíme mít jistotu, že spalované piliny jsou zcela přírodní - bez chemických příměsí, prachu a veškerých nečistot. 

Borniak štěpka BUK 10l

Nejvyšší kvality, zcela přírodní bukové štěpky. Používané ke každému druhu uzení. Nenahraditelné v případě vepřového, ryb a drůbeže. Zajišťují masu jasnou, zlatavou barvu. Ideální řešení pro začátečníky. Štěpky značky Borniak představují nejvyšší kvalitu - jsou bez nečistot, mají správnou granulaci, příslušnou vlhkost a v důsledku vysokou kouřotvornost. Náš výrobek byl pečlivě vybrán a připraven z nejlepšího dřeva. Uzené výrobky připravené na našich štěpkách se vyznačují stabilní barvou a dokonalou, přírodní chutí.

button koupit

Borniak štěpka OLŠE 10l

Nejvyšší kvality, zcela přírodní olšové štěpky. Používané k uzení všech druhů mas a ryb. Zaručí krásnou barvu, od tmavě zlaté až po hnědou. Jejich výjimečné aroma proniká hluboko do pokrmů.

button koupit

Borniak štěpka DUB 10l

Nejvyšší kvality, zcela přírodní dubové štěpky. Potraviny uzené s jejich pomocí jsou nasyceny přitažlivou chutí s lehkým nahořklým a karamelovým zakončením. Dubové štěpky zabarví výrobky dohněda.

button koupit

Borniak štěpka BŘÍZA 10l

Nejvyšší kvality, zcela přírodní březové štěpky. Zabarvují uzené výrobky na krásnou zlatavou barvu a způsobují, že získávají jemné a zároveň svůdné aroma.

button koupit

Borniak štěpka JABLKO 10l

Štěpka ze dřeva jabloně přidá masu přirozenou uzenou sladkost, které výborně doladí ryby, mořské plody i drůbež.

button koupit

Borniak štěpka TŘEŠEŇ 10l

Třešňová štěpka je velmi jemná s lehkým ovocným aroma. Nejlepší je na drůbež, hovězí svíčkovou, jehněčí i vepřové maso.

button koupit

Borniak štěpka ŠVESTKA 10l

Švestkové aroma je ideální pro zauzování ryb, drůbežího a vepřového masa.

button koupit

Koření mixture Magic Dust

Toto koření probudí Vaše chuťové buňky. Recept je založen na americké verzi Mike´a Millsa. V USA je to nejznámější a nejoblíbenější kořenící směs používaná na grilování.

button koupit

Koření mixture Pitmaster

Působivá kombinace klasické směsi BBQ koření s nádechem bylinek. Toto koření se ideálně hodí na steak. Překvapí Vás rozmanitost chutí  - toto koření bylo nejlépe hodnoceno v tzv. "slepém testu".

button koupit

Koření mixture Fish

S tímto kořením připravíte rybu tradičním způsobem.  S pomocí tohoto koření vykouzlíte lák, do kterého naložíte pstruhy, makrely, ale i mnoho dalších ryb. Výsledkem jsou jemné a šťavnaté ryby.

button koupit

Koření BBQ Injection

Směs injektážního koření pro vstřikování masa - můžete ho snadno vstřikovat dovnitř, takže maso bude mít větší šťavnatost a chuť. Ve vodě rozpustná směs zajistí dokonalou chuť grilu v celém kusu masa.

button koupit

 

 

 

Potřebujete více informací? Zavolejte nám na číslo: +420 732 779 911, nebo navštivte náš web www.graffishing.cz

štěpka

uzenářská štěpka


Nabízíme také udírny a grily značek